Wiejskie sale weselne

Być może niektórych zmyli to określenie „wiejskie sale weselne”, bo oznacza to nie mniej nie więcej, jak tylko lokalizację z dala od gwaru wielkich miast, a standard, cóż – najczęściej jest o niebo lepszy od tego w licznych miejskich domach weselnych.

Od kilku lat znacznie zwiększyła się liczba nowych obiektów weselnych zlokalizowanych w pięknych, klimatycznych regionach naszego kraju. Są to najczęściej miejsca oddalone od miast o jakieś 20 – 30 kilometrów, ale warto przejechać taką odległość od kościoła, aby zyskać spokój i wyjątkowo piękną uroczystość. Nowe wnętrza, wspaniale urządzone w połączeniu z otaczającą zielenią stworzą oprawę weselną, której nie zapomni ani para młoda, ani zaproszeni na uroczystość goście.

Wiejskie sale weselne są bardzo oblegane i o termin wcale nie jest łatwo, a to właśnie ze względu na panujący obecnie trend organizacji przyjęć weselnych poza obszarem miasta. Obiekty są na tyle przystosowane, aby udostępniać przynajmniej 10 noclegów dla gości, bo to także jest ważne. To, co się zmieniło to dość częsta rezygnacja z typowych poprawin na poczet uroczystego śniadania, maksymalnie do 11 – 12 godziny.

Młodzi nie przesadzają również z zamawianiem całego mnóstwa dań ciepłych, które potem tygodniami trzeba jeszcze dojadać, bądź rozdawać po rodzinie. Obecnie stawia się na jakość serwowanych dań, a nie na ilość. Umiar panuje także w spożywaniu alkoholi, szczególnie tych wysokoprocentowych, za to wino białe i czerwone cieszy się ogromną popularnością.

Powoli rezygnuje się także z zabaw oczepinowych czy dodatków w postaci pieczonego prosiaka, jako atrakcji wieczoru, a zamiast tego stawia się na dostęp do drink baru czy do fontanny z czekoladą i przeróżnymi dodatkami.

Zmiany zachodzące w branży ślubnej są znaczne, ale z czystym sumieniem należy powiedzieć, że wszystko idzie ku lepszemu, z głową, rozsądkiem i w dobrym wydaniu. Połączenie klasyki i nowoczesności.

M-S-M

***
Przepiękny obiekt weselny Hotel Kiston

15_131058_QL8A8877

admin